Odkryj … Aikido – ścieżkę do pokoju i harmonii

Aikido jest oryginalną sztuką walki, która nie jest konkurencyjna lub gwałtowna. Techniki nie wymagają siły fizycznej lub agresywnego ducha i mogą być praktykowane przez ludzi w każdym wieku.

Korzyści obejmują: – umiejętności samoobrony, dyscyplinę, kontrolę oddechu, relaks, elastyczność, wytrzymałość, szybkość, siłę, zdrowie i harmonię itp.

Korzystając z ruchu kołowego, energia atakujących może zostać zwrócona do nich przy użyciu różnych metod, aby złamać równowagę, lub spowodować ból i poddanie, bez szkody. W czasie po ukierunkowanym szkoleniu rozwinie się wewnętrzny spokój, który może być przenoszony do Twojego codziennego życia. Aikido jest kluczem do życia naturalnie i bezinteresownie w złożonym świecie.

Nauki mówią, że jeden punkt w dolnej części brzucha jest centrum twojego wszechświata, gdziekolwiek jesteś. Utrzymanie koncentracji umysłu w tym punkcie powoduje rozluźnienie wraz z możliwością szybkiego reagowania.

Mistrz Morihei Ueshiba OSensei (wielki mistrz 1883-1969) był znany jako jeden z największych artystów walki na świecie. Mimo, że był niezwyciężony jako wojownik, Morihei był przede wszystkim duchowym człowiekiem pokoju, który nie zgodził się na przemoc.

Po opanowaniu wielu sztuk, w tym judo, kendo i jujutsu, wraz z jego głębokim duchowym zrozumieniem natury wszechświata, stworzył aikido, oryginalną sztukę walki opartą na uniwersalnych zasadach przyrody.

Morihei nauczał sztuki pokoju jako dyscypliny ciała umysłowego, jako praktycznego sposobu poradzenia sobie z agresją i jako sposobu życia, które rozwija męstwo, mądrość, miłość i przyjaźń. Uważał, że zasady aiki dotyczące pojednania, harmonii i współpracy mogą być zastosowane do wszystkich wyzwań, jakie napotykasz w życiu.

Choć sztuka ta powstała w Japonii, miała być darem dla całej ludzkości. Morihei Ueshiba był często uważany za najbardziej religijną osobę w Japonii, aw późniejszych latach spędził wiele czasu na studiach i modlitwie.

O’Sensei oparł swoje umiejętności na zdolności do dostrojenia się do uniwersalnej energii. Metoda, którą używał, polegała na mocy wibracji. Każdego dnia śpiewał czyste dźwięki Kotodamy, aby rozwijać swoje duchowe siły.

Niektórzy z jego najwybitniejszych uczniów, którzy zostali mistrzami … Kisshomaru Ueshiba, Koichi Tohei, Gozo Shioda, Morihiro Saito, Rinjiro Shirata, Michio Hikitsuchi, Kanshu Sunadomari i wiele innych.

Moriteru Ueshiba (syn Kisshomaru, wnuka Morihei), nadal promuje sztukę Światu od Hombu Dojo w Japonii. Populacja Aikido rośnie z roku na rok ze względu na doskonałą pracę Mistrzów i ich oddanych uczniów.

Codzienna praktyka – droga do mistrzostwa

W istocie Aikido jest bardziej filozofią i medytacją niż serią ruchów fizycznych, ale poprzez ćwiczenia umysłowo-ciało można zrozumieć sztukę i dowiedzieć się, jak można ją zastosować do swojego życia.

Może pomóc przekształcić przeszkody w możliwości i umożliwić przekształcenie stresu, napięcia, lęku i bólu w energię życiową. Można to osiągnąć, jeśli poświęcisz trochę czasu i energii na codzienne treningi.

Wiele niesamowitych ćwiczeń można ćwiczyć w dowolnym momencie, niezależnie od miejsca na ziemi. Podczas treningu dowiesz się, że bitwa nie jest poza tobą, ale wewnątrz. Mądrość i korzyści otrzymane z ciężkiego treningu to wiele … umiejętności wojennych, zdrowia, harmonii, oświecenia itp.

To znacznie bardziej niż inny styl walki, jest podejściem do życia, które Morihei Ueshiba opisał jako …

„Boską drogę zainspirowaną bogami

Co prowadzi do prawdy, dobroci i piękna ”

Morihei wykazał fizycznie swoją boską technikę, która była w zgodzie z naturą i wszechświatem. Studenci Aikido znają niesamowite zdjęcia i filmy Morihei jako starego człowieka, łatwo pokonując jego dużo młodszych przeciwników.

Możesz wejść na ścieżkę Aikido, jest to sposób na harmonię i spokój.