Aikijutsu nie jest prostym sztuczką do nauki

Aikijutsu nie jest prostą sztuką walki, którą można nauczyć. To wymaga lat poświęcenia i poświęcenia. Aikijutsu powstało w XII wieku i przeszło przez klan Minamoto jako sekretną sztukę. Ostatecznie został on ostatecznie ogłoszony publicznie z powodu starań Takeda Sogaku na początku dwudziestego wieku. Aikijutsu jest poprzednikiem współczesnego następcy, Aikido. W Aiki-jutsu są 2 fazy treningu. Aikijutsu jest, choć bez wątpienia, najbardziej fascynującym sztuką walki. Niesamowicie piękny, jest zbliżony prawie magicznie. Aikijutsu naprawdę odwołuje się do dosłownego zastosowania zasad Aiki w sobie, aby wygrać walkę – znaczenie, bez fizycznej techniki. Odnosi się do czegoś zrobionego na innym poziomie interakcji.

Aikijutsu skupia się na natychmiastowym zarządzaniu atakiem. Podobnie jak inne odmiany jujutsu, wykorzystuje techniki rzucania i wspólne manipulacje, aby skutecznie zarządzać lub zranić atakującego. Techniki Aikijutsu, gdy są poprawnie wykonane, mogą przynieść te same skuteczne wyniki, niezależnie od prędkości i siły. Większość technik wymaga zaledwie kilku uncji ciśnienia, aby dostarczyć spektakularnych wyników. Aikijutsu jest kołowym wymiarem danych sanjuriu. Często mówi się to w wyniku wyrafinowanego, ale zaawansowanego ruchu w tej dziedzinie jest niemal całkowicie okrągłe. Techniki walki Aikijutsu kładą nacisk na natychmiastowe zakłócenie równowagi przeciwników, wykorzystanie przeciwników własnej siły przeciwko niemu oraz wyrafinowane zamki, często rozpoczynające się nadgarstkiem. AIKIJUTSU – jest to starożytna moda założona przez Shinra Saburo Yoshimitsu w okresie kamakura (1185 – 1336).

Aikijutsu jest prawdziwą dyscypliną wojskową, przetestowaną przez wiele pokoleń na polu bitwy, w walce o życie lub śmierć. Technika Aiki jest oczywista z technik mieczowych, więc wywodzi się z legendy z Aiki. Aikijutsu był ciągle drugorzędną metodą walki samurajów, ponieważ tak bardzo polegał na swoim mieczu. Mimo, że techniki są początkowo uczone jedna po drugiej w statycznej pozycji, istotą jest elastyczność manewru z jednej techniki do innego, szybkiego i tak często, jak to konieczne do zarządzania napastnikiem. Aikijutsu, na ogół znany jako aikijujutsu, może być formą japońskich sztuk walki. W czasach modnych, najbardziej znanym stylem aikijutsu jest opracowany przez Sokaku Takeda z Daito-ryu. Aikijutsu naprawdę odwołuje się do dosłownego użycia zasad Aiki w sobie, aby wygrać walkę – co oznacza, że ​​nie ma fizycznej techniki. Odnosi się do czegoś zrobionego na innym poziomie interakcji. Aikijutsu jest gdzie Aikido pochodzi i koncentruje się na samoobrony. To był pewien szorstki coaching ja kiedykolwiek przeżyłem.

Aikijutsu, napisane przez Kanji, oznaczające kochającą sztukę duchową, odnosi się do projekcji takiej miłości, że jakakolwiek osoba zdrowa powstrzyma się od walki ze względu na uczucie współczucia i opieki, którą wyczuwali od przeciwnej osoby. To absolutnie było powiedziane, że taki talent może dodatkowo zatrzymać atakujące zwierzę. Aikijutsu to dziewięćset lat nieuzbrojonej sztuki walki, czysto japońskiego pochodzenia i ściśle związana z japońskim szermierką. Techniki są podzielone na 2 główne klasy: projekcje i unieruchomienia.sensei.

Tom Doyle posiada 4 stopniowy czarny pas w Jujutsu i czarny stopień II stopnia w Yamate Ryu Aikijutsu. Tom studiował różnorodne sztuki od 1974 roku, a oprócz Aikijutsu i Jujutsu, studiował Budokan Tae Kwon Do, Shotokan i Goju-ryu Karate oraz różne style każdego twardego i miękkiego Aikido. Kontynuuje naukę i instrukcję Yamate Ryu Aikijutsu pod kierownictwem Nicholas Busan Sensei, Kancho – San Diego Budokai.