Aikido samoobrona – zrozumienie Aikido i jak używać taktycznych Aikido samoobrony

Czyż to nie intrygowało cię, że niektórzy artyści wojenni, którzy zostali uznani za mistrzów, którzy często przedstawiają kruche starców z strojami dla rolników i długowieczną brodą, rzadko poruszają się z miejsca, w którym stoją jeszcze magicznie, rzucając garstkę złości, które Wydają się mieć przedawkowanie w sterydach i kofeinie? Albo że szczupła kobieta stoi wśród nie do pokonania wrogów, a jednak kończy się ostatnim stojącym? Czy to jest fakt? Czy to jest fikcja? Odpowiedź, którą musisz myśleć, jest prawdopodobnie odwrotnym od tego, co jest prawdziwe. Sytuacje faktycznie opierają się na rzeczywistości.

Aikido, japońska sztuka walki rozwinięta przez sensei Morihei Ueshiba, koncentrowała się na przekierowaniu ataku napastnika i obróceniu go przeciw sobie. Jest to doskonała sytuacja, w której można zastosować powiedzenie „Im większe są, tym trudniej spadają”. Praktyka aikido harmonizuje te zagadnienia; Z duszą lub naturą. Celem tej sztuki jest zapobieganie obrażeniom zarówno osoby atakującej, jak i praktykującej aikido. Wcześniej w mojej praktyce z sztuką walki dowiedziałem się, że w trakcie treningu praktykujący aikido, lub inaczej znany jako aikidoka, nigdy nie rozpoczął sesji sparingingowej z strajkiem. Przeciwnie, aikidoka zawsze czeka na atakującego. Dopiero wtedy aikidoka planuje swój kontratak na napastnika. To prawdziwe znaczenie samoobrony. Techniki aikido spowodowały serię ruchów kołowych, zarówno w pozycji, jak i ruchach ramion, które pomagają w przekazywaniu energii od uderzenia napastnika do ciała lekarza, a następnie z powrotem do samego napastnika. Taktyka samoobrony w aikido zwykle składała się z blokad i różnych rzucania.

Technika, którą uznałem za bardzo użyteczną to ta, która nazywa się „ldquo” nikyo & rdquo; Lub całkiem luźno przetłumaczone jako druga technika „rdquo”. Z definicji ta bezzałogowa technika samoobrony jest nadgarstkiem, który umieszcza nadgarstek w pozycji podatnej, a moment obrotowy ramienia i stosuje bolesne ciśnienie nerwowe. W prostszy sposób umieszcza nadgarstek w pozycji, której nie powinno być, a to z kolei wywołuje bardzo bolesne wrażenie na napastnika.

Inna taktyka samoobrony, jaka okazuje się użyteczna, ma miejsce, gdy ktoś trzyma kołnierzyk koszuli, gdy napastnik znajduje się przed praktykiem. Powiedzmy, dla celów demonstracyjnych, że napastnik chwyta za prawą stronę kołnierza lewą ręką. Pierwszym ruchem byłoby obserwowanie, jak napastnik przykłada siłę do praktykującego (do dołu, popychania lub naciągania). Daje to lekarzowi pomysł, jak przejść do wykonania nikyo. Następnie należałoby jednocześnie umieścić lewą rękę lekarza w ręku napastnika, chwytając go za lekarza skręcając jego ciało w lewo. Spowoduje to utworzenie Z & ndash; zamek. Pozostaje tylko pozostawić całą wagę w skręconym nadgarstku i voila, napastnik jest unieruchomiony. Z tej pozycji lekarz może dać uderzenie na kark, świątynię lub gardło. Wszystko to dodatkowo unieruchomi napastnika i pozwoli lekarzowi czas na ucieczkę sytuacji.