martial arts

Niestety, nie brakuje mitu i nieporozumień, jeśli chodzi o trening w sztukach walki lub systemach walki. Oto krótka lista jedenastu, na które natkniesz się lub może już natrafiłeś na własną podróż!

„Musisz trenować w najbardziej popularnym stylu”

Większość sztuk walki i systemów walki ma swój czas na słońcu dzięki popularności w mediach i społeczności. Wszyscy widzieliśmy wzrost i upadek różnych systemów sztuk walki / walki i ich organów zarządzających. Gwarantowane jest to, że to, co jest popularne dzisiaj, prawdopodobnie nie będzie popularne później. Opieranie się na tym, co jest popularne w Hollywood lub w mediach, to dobry sposób na niepowodzenie.

„X i X Martial Art sprawią, że będziesz lepszą osobą”

Generalnie nieprawda, idiota, który trenuje w sztukach walki, po prostu pozostanie idiotą. Techniki niewiele zmienią, a zmienisz swoje nastawienie. Założyciel Aikido otwarcie oznajmił, że Aikido nie jest drogą, ale może cię poprowadzić drogą. Sztuki walki mogą być krokiem na drodze do osiągnięcia celu samodoskonalenia, ale zazwyczaj nie są to całe pudełko i kość, jeśli jest to twój cel.

„Sztuki walki są duchowe i religijne”

To prawda, że niektóre chińskie sztuki walki były praktykowane przez mnichów z Shaolin i prawdą jest, że sztuka walki Aikido ma pewne filozoficzne treści, jak również ogólne techniki.sztukach walki Jednak w nowoczesnych sztukach walki / systemach walki nie ma żadnego związku z żadną religijną lub duchową treścią, chyba że ludzie celowo tego spróbują. Wielu Sensei / Instruktorów pochodzi z różnych środowisk, niezależnie od tego, czy są oni religijni, agnostyczni, ateistyczni czy nie. Podobnie jak polityka lub wybór gry za darmo na kasynie, nie ma to wpływu na to, czego nauczysz się podczas treningu.

„Sztuki walki są dla mężczyzn”

Całkowicie nieprawdziwe, brak kobiet trenuje w sztukach walki, a także ludzi transseksualnych. Twoja płeć nie jest wskazówką, co możesz i czego nie możesz trenować. Niektórymi z najtwardszych praktykujących Krav Maga są kobiety, które służą w IDF.

„No cóż, nie można tego zrobić w prawdziwej walce”

sztukach walkiNie mylcie się z postrzeganiem zgodności w treningu sztuk walki jako sugestię, że należy ją praktykować w ten sam sposób na nieuchwytnej „ulicy”. Oto wskazówka, większość, jeśli nie wszystkie, sztuki walki i systemy walki mają różne techniki, w których zgodność w treningu jest używana z tego prostego powodu, że jeśli twój partner treningowy nie zastosuje się, wtedy dość szybko wyjdzie z maty w ogromnym bólu z złamana ręka-ramię-obojczyk lub nadgarstek. Niewiele firm ubezpieczeniowych jest gotowych ubezpieczać ośrodki szkoleniowe, w których poważne obrażenia zwykle występują z powodu treści szkolenia.

„Styl X jest bardziej skuteczny niż styl X”

Szybkie spojrzenie przez Internet już wkrótce nie zobaczy, że ludzie piją w ustach i chwalą się tym, jak jeden system walki lub sztuka walki jest lepszy od drugiego. Najczęściej ludzie ci nigdy nawet nie ćwiczyli stylu, o którym mówią. Sztuka walki, taka jak Taekwondo, może często na tym polegać, prawdopodobnie ze względu na ogromną liczbę McDojo w systemie Taekwondo, ale jednocześnie żaden brak walk MMA nie został zakończony poprzez nokaut przez dobrze ustawiony rzut w stylu Taekwondo do głowy od poważnego lekarza.

„Kolorowy pasek wskazuje na zwiększoną zdolność”

Niestety, nie jest to bardzo prawdziwy wskaźnik. Żaden niedobór White Beltsa nie może przekazać ci kolorowego paska na talerzu w sparingu, jeśli chcesz iść w ten sposób.sztukach walki Pomimo obrazu czarnego pasa, wiele osób, które trenują nigdy nie oceniają, a kilka systemów po prostu nie używa systemu pasów. Nie popełnij błędu zakładając, że Biały Pas jest początkującym praktykiem, jak wiedziałem w BJJ, kiedy poszedł pokazać się swoim przyjaciołom walcząc z białym pasem tylko po to, by odkryć, że jego partner to ciężka Judoka, który nie widział rzeczy tak jak on i skończył wyglądać jak klaun.

„Musisz być skoordynowany i elastyczny, aby trenować w sztukach walki”

Niestety, wrażenie to może wywrzeć ruch McDojo, który zapewnia, że ich „katas” mają jak najwięcej elementów gimnastycznych dla publicznych demonstracji, aby reklamować klub dla nowych członków. Jeśli chodzi o koordynację, o to chodzi, w trakcie podróży nauczą cię setki różnych technik. Niektórzy klikną z tobą, a niektórzy zechcą. Nie jest konieczne, aby każdy robił kopnięcie w powietrzu na wysokości ramion, aby być biegły w sztukach walki. Każdy przyzwoity sensei lub instruktor szybko rozpoznają różne możliwości uczniów i pracują z nimi nie przeciwko nim. Elastyczność i koordynacja przychodzi wraz z godzinami, w których jesteś gotowy zaangażować się w praktykę tego, czego się uczysz. Jeśli naprawdę ma to dla ciebie znaczenie, po prostu dodaj Tai Chi lub jogę do swoich treningów.

„Najlepiej zacząć w tradycyjnym stylu”

sztukach walkiWszystkie tradycyjne style były w pewnym momencie stylami nowoczesnymi i mogą występować silne różnice między szkołami o tych samych stylach, przed wojną na przykład było 33 oddzielne style Jujitsu, a różne nowoczesne szkoły jujitsu przyjmują linię od kilku z nich. Twój styl powinien mieć zdolność ewoluowania w miarę potrzeb, zapewnij, że założyciele nie zamierzali pozostać zamknięci w technikach, których nie można zmienić, aby sprostać różnym wyzwaniom. Rozpocznij swoją podróż tam, gdzie chcesz, po prostu przyjmij postawę, że można też zmienić coś innego, jeśli będzie to konieczne.

„Trening siłowy spowalnia”

Bo mistrzowie MMA, Boxing i Judo nigdy nie ćwiczą … Nie uderzajcie w żadne MMA, Boxing lub Judo Center, gdzie trenują na najwyższym poziomie i jest mnóstwo sprzętu do treningu siłowego. Na odwrót częściej zdarza się, jeśli chcesz stać się naprawdę dobrym w wybranym przez siebie systemie sztuk walki lub walki, włożyć godziny i pociąg, a jednocześnie być przygotowanym na wstanie z łóżka i uderzenie na siłownię w celu treningu siłowego i uwarunkowania fizyczne przed pracą jako część ogólnego programu szkoleniowego.

„Jestem za stary na trenowanie”

Wraz z wiekiem robisz szokującą świadomość, że wiek jest po prostu liczbą i nie jest wskaźnikiem sprawności fizycznej ani zdolności.sztukach walki Wiele osób w wieku 40 lat jest znacznie lepszych fizycznie i silniejszych niż w wieku 20 lat. Możesz ustawić limity na to, co możesz i czego nie możesz zrobić, lub możesz objąć życiem wszystko, co ma do zaoferowania. Żaden niedobór ludzi nie rozpoczął treningu w latach 60-tych i później, w tym w sztukach walki, takich jak karate, wypełniony wszystkimi kopiącymi i uderzającymi zestawami. Ta bitwa jest w twoim umyśle, nie w twoim ciele.